Depilacja laserowa – jak pozbyć się włosów z okolic intymnych (i nie tylko!)?

Wzorzec atrakcyjności kobiety ulega stałym modyfikacjom. W dzisiejszych czasach kobieta dbająca o urodę usuwa niemal wszystkie włosy (poza głową) ze swojego ciała. Niegdyś było to niezwykle rzadko spotykane.

Depilacja całego ciała może być przeprowadzana na różne sposoby. Jednym z najwygodniejszych rozwiązań jest laserowe usuwanie owłosienia. Zabieg, którego charakteryzuje trwałość i wygoda. Poniżej szczegółowo przedstawimy tę formę usuwania owłosienia.

Depilacja laserowa to zabieg, dzięki któremu można się trwale pozbyć włosów z dosłownie każdego miejsca na ciele. Szczególnie zalecana jest osobom, których włosy mają tendencję do wrastania pod skórę oraz tworzenia stanów zapalnych.

Obecna technologia pozwala na usunięcie włosów na stałe. Seria kilku zabiegów laserem sprawi, że włosy znikną bezpowrotnie, a my będziemy mogli się cieszyć gładką skórą na zawsze. Niestety, zabieg ten jest bardzo kosztowny, przez co nie każdy może sobie na niego pozwolić.

Laserowe usuwanie owłosienia – jak to działa?

Depilacja laserowa to zabieg, który doprowadza do uszkodzenia mieszka włosowego i komórek odpowiedzialnych za wzrost włosa. Ciepło emitowane przez wiązkę światła bezpośrednio dotyka naturalnego barwnika włosa, co doprowadza do całkowitej degradacji. Dzięki temu, nie tylko usuwamy bieżące owłosienie, ale także hamujemy wzrost na nawet kilka lat. Takich efektów nie gwarantuje żadne inne rozwiązanie.

Depilacja laserowa – dla kogo?

Przeciwskazania do stosowania tej formy usuwania włosów:

  • infekcje skórne w miejscu poddawanym depilacji
  • kobiety w ciąży i karmiące
  • zbyt mocno opalona skóra
  • przewlekłe choroby skórne
  • włosy jasne (zbyt niska zawartość naturalnego barwnika)

Depilacja laserowa – przygotowanie do zabiegu

Osoba poddawana zabiegowi depilacji laserowej powinna mieć włosy, których długość minimalna będzie wynosiła 5 milimetrów. Bezpośrednio przed zabiegiem (na kilka dni przed) należy ograniczyć stosowanie wszelkiego rodzaju kosmetyków.

Ponadto, skóra nie może być poddawana procesom opalania – zarówno w solarium, jak i bezpośrednio na słońcu.

Depilacja laserowa – zabieg i przygotowanie

Do depilacji laserowej należy przygotować miejsce, które zostanie poddane zabiegowi. Na miesiąc przed zaplanowanym zabiegiem należy zaprzestać usuwania owłosienia, tak by włos miał długość minimum pół centymetra.

Przed zabiegiem (na około miesiąc należy zrezygnować) z:

  • solarium
  • samoopalaczy, bronzerów
  • maści z retinoidami

W przypadku suplementacji reinoidów, należy z niej zrezygnować na 6 miesięcy przed zabiegiem.

Przebieg zabiegu

Każdy zabieg depilacji laserowej przebiega bardzo podobnie (niezbędna jest seria kilku zabiegów – zazwyczaj od 3 do 6, by usunąć wszystkie włosy).

Wiązka światła pochłania melaninę, która odbiera energię z mieszka włosowego, co w konsekwencji doprowadza do usunięcia włosa. Zabieg nie jest bolesny.

Przed wykonaniem zabiegu przeprowadzana jest konsultacja i próba laserowa, która ma na zadaniu wykluczyć ewentualne reakcje alergiczne organizmu na laser.

Depilacja laserowa – po zabiegu

Aby usunąć wszystkie włosy zwykle potrzeba serii 4-6 zabiegów. Realizuje się je w odstępach kilkutygodniowych. Wynika to z faktu, iż lasero oddziałuje tylko i wyłącznie na włosy w fazie wzrostu.

Okres rekonwalescencji po zabiegu wynosi kilkanaście-kilkadziesiąt godzin. Najnowsza aparatura nie doprowadza do podrażnień, obrzęku i opuchlizny.

Pełną informację na temat postępowania przed i pozabiegowego pacjent otrzymuje podczas pierwszej konsultacji. Wówczas też realizowana jest próba laserowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *