Najlepsze metody na małe piersi – sprawdź jak je powiększyć!

Powiększanie piersi to jeden z najczęściej realizowanych zabiegów w gabinetach medycyny estetycznej. W zasadzie, trudno się temu dziwić – w końcu kobiety przykładają szczególną uwagę do wyglądu i kondycji swoich piersi.

Dla wielu Pań – duży dekolt, biustonosz z systemem push-up czy konturowanie piersi to zdecydowanie za mało. Kolejnym krokiem jest realizacja zabiegu. Poniżej pokrótce przedstawiamy trzy, najczęściej wybierane rozwiązania.

Implanty piersiowe (operacja plastyczna)

Najbardziej popularnym rozwiązaniem, które jednocześnie oferuje zdecydowanie najwyższą trwałość jest operacja plastyczna. To zabieg, którego efekty utrzymują się przez całe życia (implanty są ciałem obcym, nie ulegają rozpuszczeniu oraz wchłonięciu przez organizm).

Pacjentka decydująca się na zabieg może dowolnie wybrać kształt implantu oraz jego wielkość. Koszt tego typu zabiegu zazwyczaj oscyluje w granicach kilkunastu tysięcy złotych (w zależności od kliniki, wybranych implantów).

Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy wykorzystywany jest w modelowaniu niemalże całego ciała, także piersi. Metoda ta jest „naturalna”, gdyż bazuje na substancji wystąpującej w naszym organizmie. Jest ona odpowiedzialna za jędrność i sprężystość skóry.

Kwas hialuronowy aplikowany jest bezpośrednio do piersi i pozwala osiągnąć efekt powiększenia biustu o nawet dwa rozmiary. Jednocześnie, nie powoduje żadnych skutków ubocznych. Niestety, jego trwałość nie jest zbyt wysoka. Efekty utrzymują się do dwóch lat. Koszt samego zabiegu zwykle nie przekracza 10000 złotych.

Co warte odnotowania, kwas hialuronowy stosowany jest głównie na usta, sam zabieg przebiega następująco:

PRZED ZABIEGIEM: Na 72 godziny przed zabiegiem nie należy stosować środków o działaniu przeciwzapalnym. Ponadto, unikać należy nadmiernej ekspozycji na słońce oraz aktywności fizycznej. Usta muszą być wolne od kosmetyków i nawilżaczy.

ZABIEG: Zwykle trwa około 30-45 minut. Wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym (dentystycznym). Lekarz nakłuwa usta i wprowadza ustaloną wcześniej dawkę kwasu hialuronowego. Następnie poprzez delikatny ruch masujący kształtuje usta.

PO ZABIEGU: Po zabiegu nie należy ciężko trenować, korzystać z kosmetyków i solarium. Pełen efekt zabiegu (brak obrzęku, odpowiedni kształt) zwykle pojawia się po trzech dniach.

Cena zabiegu oscyluje w granicach 500-2000 złotych za 1ml preparatu. Zwykle, gabinety medycyny estetycznej dają możliwość wykorzystania preparatu na raty (tj. np. dwie wizyty – podstawowa i uzupełniająca).

Lipomodeling

Lipomodeling określany jest często jako zabieg „2 w 1”, gdyż dzieli się go na dwie części: liposukcję oraz powiększanie piersi. Lipomodeling to nic innego jak powiększanie i modelowanie piersi własnym, odwirowanym tłuszczem.

Rozwiązanie te jest skuteczne, w pełni naturalne i nie powoduje żadnych skutków ubocznych. Niestety, jest także dosyć kosztowne (cena przekracza 10 000 złotych). Nie mniej jednak, w pełni naturalny efekt powiększania piersi to dostateczny wabik, który powoduje, że zabieg cieszy się niemałą popularnością.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *