Jak wyleczyć przedwczesny wytrysk i pozbyć się problemów z erekcją?

Przedwczesna ejakulacja to problem, który zazwyczaj dotyczy mężczyzn w dojrzałym wieku. Według szacunków, borykać się może z nim nawet co trzeci Polak. Z czego wynika? Jakie są przyczyny występowania? Co zrobić, aby wyleczyć tą dolegliwość? Na te i wiele innych pytań znajdą Państwo odpowiedź w dzisiejszej publikacji.

Czynniki kształtujące przedwczesną ejakulację

Występowanie tej dolegliwości bardzo często uwarunkowane jest przez andropauzę, czyli zjawisko wejścia w okres starości. Właśnie wtedy, zachodzi mnóstwo zmian w funkcjonowaniu organizmu, co skutkuje rozmaitymi defektami – jednym z nich jest właśnie przedwczesny wytrysk.

Przedwczesny wytrysk uwarunkowany może być również przez nieodpowiedni tryb życia, tudzież – złe nawyki żywieniowe, nadużywanie alkoholu i papierosów, nieregularny rytm dobowy, czy nawet zbyt małą aktywność fizyczną.

Bardzo często spotkać się można również z defektem wynikającym z zaburzeń o charakterze psychicznym.

Jak wyleczyć przedwczesny wytrysk?

Leczenie przedwczesnego wytrysku nie należy do najłatwiejszych. Wszak, zdiagnozowanie i rozpoznanie przyczyny jest bardzo trudne. Nie mniej jednak, medycyna oferuje kilka rozwiązań, które z całą pewnością można określić mianem skutecznych.

Najczęściej stosowaną formą leczenia przedwczesnej ejakulacji jest farmakologia. Wyróżnia się różne leki, większość z nich dostępna jest tylko i wyłącznie za okazaniem recepty.

Innym sposobem są naturalne suplementy diety. Ich skuteczność jest bardzo różna. Trudno powiedzieć, że dają gwarancję ewentualnej skuteczności.

Domowe sposoby na przedwczesny wytrysk

Przedwczesny wytrysk to przypadłość, której można się pozbyć także poprzez wykorzystanie domowych sposobów.

Najczęściej stosowanym rozwiązaniem jest po prostu zmiana trybu życia na zdrowszy, która obejmuje takie elementy jak:

  • Nawyki żywieniowe
  • Aktywność fizyczna
  • Rytm dobowy (czas i pora snu)
  • Suplementacja
  • Relaks (eliminacja stresu)

To formuła, która nierzadko polecana jest przez samych lekarzy. Wszak, może służyć również jako leczenie pomocnicze (w przypadku zastosowania innych form leczenia).

Zaburzenia erekcji – kolejna zmora mężczyzn?

1,5 milionów Polaków cierpi na zaburzenia erekcji. W większości są to mężczyźni w wieku powyżej 50 lat. Nie ma w tym nic dziwnego – zdolność seksualna maleje wraz z upływającymi latami życia. O tym, czy zaburzenia erekcji wystąpią decyduje kilka czynników. Mężczyzna ma ogromny wpływ na to, czy i w jakim stopniu będzie borykał się z zaburzeniami sprawności seksualnej.

Zaburzenia erekcji – czy można im zapobiec?

Zaburzenia erekcji to przypadłość, której ryzyko wystąpienia można znacząco ograniczyć. Im szybciej rozpoczniemy profilaktyczne działania, tym wieksza szansa na utrzymanie pełnej sprawności przez całe życie. O co musi zadbać mężczyzna?

Odżywianie – to w jaki sposób odżywiamy nasz organizm, odziałuje na ogólną sprawność i zdrowie, w tym takżde sprawność seksualną. Przede wszystkim, należy jeść zdrowo i pełnowartościowo. Unikać tłuszczów i innych produktów bogatych w cholesterol. To właśnie ten związek w szczególności przyczynia się do zaburzeń erekcji.

Aktywność fizyczna – o tym, że „sport to zdrowie” przekonuje wielu. My także! Wszak, regularne uprawianie aktywności fizycznej zapobiega otyłości, miażdżycy oraz nadciśnieniu – każda z tych przypadłości to dobre tło dla zaburzeń erekcji.

Papierosy – dowiedziono, że nałogowe palenie papierosów wpływa na impotencję. Problemy z zaburzeniami erekcji pojawiają się u palaczy znacznie częściej i wcześniej.

Alkohol – nadmierne spożywanie alkoholu może znacząco ograniczyć naszą sprawność seksualną. Oczywiście, nie oznacza to, że należy całkowicie zrezygnować z piwa i innych trunków. Wystarczy po prostu „nie przesadzać”.

Dodatkowa suplementacja – dodatkowe środki takie jak guarana, żeń-szeń czy korzeń maki to produkty o dobroczynnych właściwościach, które można stosować zarówno w leczeniu, jak i profilaktyce zaburzeń erekcji.

Sen – wysypianie się jest niezwykle ważne. Wpływa bowiem na produkcję testosteronu. Należy spać minimum 6, a maksimum 8 godzin.

Warto pamiętać, że leczenie zaburzeń erekcji powinno być prowadzone w oparciu o konsultację ze specjalistą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *